У Кабміні розраховують, що Україна почне експортувати газ
flickr.com/bilfinger

У Кабміні розраховують, що Україна почне експортувати газ

Україна може почати експортувати природний газ після 2020 року за рахунок збільшення видобутку всередині країни. Таку мету заявлено в «Енергетичній стратегії України до 2035 року», затвердженій розпорядженням Кабінету міністрів.

«Основні заходи щодо реалізації стратегічних цілей в газовому секторі: до 2020 року і в подальшому здійснення необхідних заходів для забезпечення потреб України в обсягах природного газу власного видобутку з подальшою можливістю початку його експорту», — йдеться в документі.

Автори документу стверджують, що необхідно встановити ринкові ціни на газ для всіх категорій споживачів, запровадивши в подальшому систему адресного субсидування.

Передумовами для зростання внутрішнього видобутку газу мають стати збалансоване державне регулювання, мінімізація політичного впливу на газовидобувні компанії. Також спияти досягенню мети повинні залучення іноземних інвесторів і партнерів, застосування сучасних технологій, удосконалення облікової політики.

За планом, сформульованим у документі, необхідно збільшити обсяг геологорозвідувальних робіт для приросту бази ресурсів. Також ідеться про зростання обсягів буріння (зокрема, на глибоких горизонтах) і про вдосконалення фіскального режиму.

Як ми повідомляли раніше, Міністерство енергетики та вугільної промисловості презентувало на своєму сайті фінальний текст «Енергетичної стратегії України до 2035 року».