У Карпатах відновлюють гірську обсерваторію
wikipedia.org

У Карпатах відновлюють гірську обсерваторію

Завершено перший етап відновлення Астрономічно-метеорологічної осерваторії на горі Піп Іван в Мармароському гірському масиві українських Карпат. Наразі реконструйовано рятувальний пост, який тепер працюватиме впродовж цілого року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

«Натепер створені усі належні умови для роботи гірських рятувальників, які цілодобово чергуватимуть тут цілий рік. Рятувальний пункт також дозволить підвищити рівень безпеки серед туристів у Карпатах», – наголосив заступник Міністра освіти і науки Роман Греба. Він також додав, що без оновлення рятувального пункту не було змоги перейти до відновлення решти комплексу.

У Міністерстві зазначають, що далі планують відновити інші приміщення, які будуть використовувати для наукових досліджень. Зокрема повідомляється, що наступним кроком стане реконструкція метеорологічного центру обсерваторії. Зараз у будівлі вже створюють та укріплюють перекриття між поверхами та ремонтують дах. Також обсерваторію планують обладнати захистом від блискавки, щоб забезпечити належні умови для монтажу наукового устаткування.

У Міносвіти зазначають, що проект відновлення обсерваторії спільно з Варшавським університетом втілює ПНУ імені Василя Стефаника. Передбачається, що після реконструкції студенти обох вишів зможуть проходити там практику та ставити наукові експерименти.