У Києві невідомі фарбують воду в зелений
КП УЗН Подільського району / Fecebook

У Києві невідомі фарбують воду в зелений

Воду у річці Либідь поблизу «Оушен-Плази» пофарбували у яскраво-зелений. Про це повідомляє Громадське, посилаючись на відео у Fecebook.

У коментарях до відео користувачі припускають, що хтось застосував барвник Ураніт А, який являє собою динатрієву сіль флуоресцеїну. Такий барвник є нешкідливим та застосовується як індикатор для виявлення витоків. Його також використовують для підсвічування антифризів та для фарбування засобів побутової хімії.

Вчора, 12 вересня, невідомі пофарбували воду у фонтані у сквері на Контрактовій площі. Про це повідомила комунальна служба Подільського району на сторінці у Facebook.

«Прояви вандалізму або креатизму в парку на Сагайдачного. Хтось жартує, додаючи роботи комунальникам на цілий день. Тепер нам потрібно злити воду (а це як мінімум до кінця робочого дня), потім вимити чашу фонтану, і запустити знов фонтан. Нагадаємо, що на минулому тижні у фонтан залили миюче, і тому було багато піни. Тобто такі прояви стають постійними, тож просимо всіх, хто стає свідком відповідних подій — реагувати», — йдеться в повідомленні.

Раніше, 9 вересня, невідомі особи засипали барвник у фонтани на Хрещатику та Майдані Незалежності, у результаті чого вода прийняла яскраво зелений колір. Спеціалісти вжили заходів для усунення проблем. Про це повідомили у прес-службі «Київводфонду».