У Києві проходить Форум приватних підприємств оборонної промисловості
ukroboronprom.com.ua

У Києві проходить Форум приватних підприємств оборонної промисловості

Вчора, 28 вересня, у Києві розпочався перший Всеукраїнський форум приватних підприємств оборонної промисловості, де «Укроборонпром» та неурядове об’єднання «Ліга оборонних підприємств України» демонструватимуть спільні розробки озброєнь та військової техніки. Про це повідомляє прес-служба державного концерну «Укроборонпром».

Проведення форуму було ініційовано Лігою оборонних підприємств України та НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського». Очікується, що захід стане відкритим майданчиком для всіх підприємців, які працюють в оборонно-промисловому комплексі. За планом, це допоможе спрямувати можливості української інженерної думки на посилення оборонного потенціалу України.

«Україна сьогодні – форпост Європи, який стримує просування агресора на Захід. Тому сильна українська армія, сильний український оборонний комплекс – запорука безпеки усієї Європи», – заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час відкриття заходу.

Він наголосив, що проведення форуму — це перший крок до створення системи кооперації між державними та приватними оборонними підприємствами. Турчинов зазначив, що в результаті такої співпраці зростає якість продукції та зменшується її ціна.

Гендиректор «Укроборонпрому» Роман Романов нагадав про створення у квітні цього року оборонного хабу, який поглибив кооперацію приватного та державного секторів оборонної промисловості. Завдяки цьому було створено потужне з’єднання з 583 підприємств, з яких 134 входять до складу «Укроборонпрому», 40 — до Ліги оборонних підприємств та ще 409 було залучено «Укроборонпромом» за програмою імпортозаміщення.

Серед продемонстрованих спільних розробок відзначають модернізований БТР-60, обладнаний бойовим модулем «Штурм-М». Модуль оснащено 30-мм автоматичною гарматою, 7,62-мм кулеметом та автоматичним гранатометом, а також комплексом керованого озброєння «Бар’єр», який здатен пробивати броню товщиною 800 мм на відстані до 5 км.

Повідомляється також про встановлення інших бойових модулів Київського бронетанкового заводу на модернізований БМП-1, а також на бронеавтомобіль «Козак» — власну розробку приватної компанії «НПО Практика».