У Києві проходить Міжнародний саміт мерів
facebook.com/merkieva

У Києві проходить Міжнародний саміт мерів

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні» технології та будувати міську цифрову інфраструктуру. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час церемонії відкриття Міжнародного саміту мерів, який відбувається у Києві 28-29 листопада. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку очільника столиці.

Кличко зазначив, що завдання всіх мерів — зробити міста, які вони очолюють, комфортними, сучасними і безпечними, а також розповів про інновації, які вже вдалося впровадити у Києві.

Зокрема, він відзначив, що два роки тому у Києві розпочали розбудову smart-інфраструктури Києва та продовжують робити столицю «розумною».

За словами міського голови, Київ став першим містом в країні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні» технології та будувати міську цифрову інфраструктуру.

Першим проектом в рамках програми Kyiv Smart City став «Відкритий бюджет», який дав можливість відслідковувати он-лайн доходи та витрати міського бюджету.

«Ще одним важливим інструментом для забезпечення прозорості та підзвітності влади стала система електронних закупівель, яка уже дала можливість зекономити майже 2 млрд. грн. зі столичного бюджету. Окремим напрямком діяльності у сфері “розумного міста” стало запровадження інструментів електронної демократії: системи петицій до Київради та “Бюджету участі”. Це реальний механізм, який дає можливість киянам впровадити зміни у своєму будинку, дворі чи на своїй вулиці, подавши відповідний проект на голосування мешканців столиці. Якщо минулого року на «Бюджет участі» місто виділило 50 мільйонів гривень, то на подані цього року проекти — виділяємо вдвічі більше, 100 мільйонів!» — наголосив Віталій Кличко.

Зазначається, що у рамках Kyiv Smart City у столиці також запровадили різноманітні міські сервіси, щоб зробити місто більш комфортним, безпечним і сучасним. Йдеться про систему інформування киян, запис на прийом до лікаря онлайн, службу 1551, визначення часу прибуття громадського транспорту, а також контроль за пересуванням комунальної техніки та багато інших.

Окрім того Кличко розповів про проект «Безпечне місто», який ініційований і втілюється для безпеки киян, контролю і управління трафіком в місті.

За даними мера, вже майже 5 тисяч камер відеоспостереження встановлені в закладах та публічних місцях Києва. Вся отримана з них інформація оброблюється в міському дата-центрі. Правоохоронні органи теж мають доступ до неї.

«Ми продовжимо встановлювати відеокамери — до кінця року в Києві буде 6 тисяч нових камер, які працюватимуть на безпеку в столиці. Також ми підключаємо до єдиної системи камери комерційних підприємств і установ», — зазначив мер Києва.

facebook.com/merkieva

Під час церемонії відкриття учасники Саміту підписали маніфест мерів-інноваторів. Серед зобов’язань — розвиток та впровадження інновацій, які роблять життя містян комфортним, співпраця з молодими лідерами та стартап-спільнотою, збільшення соціального впливу міських проектів та залучення містян до оцінки результатів їх втілення.

Міжнародний Саміт мерів (IMS) заснований у 2016 році як платформа для обміну досвідом між лідерами місцевого самоврядування та фахівцями місцевого розвитку світового рівня.

Щорічний Саміт об’єднує визначних мерів міст з усього світу і дає змогу обговорити сучасні тенденції у розвитку міст, інновації та презентувати найкращий міжнародний і місцевий досвід міського управління.

Цьогорічний Саміт присвячений інноваціям, які можуть перетворити міста на сервіси, що відповідають на потреби своїх жителів, а також світовим викликам, таким як екологічні проблеми, кібербезпека, та інклюзивність.