У Києві проходить щорічний Інвестиційний форум
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, мер Києва Віталій Кличко та перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс під час Київського інвестиційного форуму, 26 вересня 2017 р.

У Києві проходить щорічний Інвестиційний форум

Сьогодні, 26 вересня, у Києві проходить щорічний Інвестиційний форум. Форум є щорічним заходом, на якому представники влади та бізнесу обговорюють спільні проекти та нові можливості для інвестицій. Про це повідомляє офіційна сторінка заходу в Facebook.

Форум проходить під патронатом КМДА. Цього року його присвячено переважно можливостям заохочення міжнародного туризму в Києві та питанням залучення інвестицій в розбудову інфраструктури міського туризму. У цьогорічному Форумі беруть участь близько 500 гостей. Серед них — ділові люди, інвестори, представники центральних і муніципальних органів влади та ЗМІ.

Як повідомляє Урядовий портал, виступаючи на заході, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що Україна готова демонструвати суттєві темпи економічного зростання, і це має стати додатковим стимулом для інвестування. «Україна виходить на економічне зростання – тож в наступному році буде вироблено робіт та послуг на сотні мільярдів гривень більше. І ми маємо зробити все, аби цей ріст був більший за (прогнозовані) 3%», — наголосив він.

Столичний мер Віталій Кличко презентував на Інвестиційному форумі туристичний потенціал Києва та розповів про проекти, які планується втілити у місті в рамках розвитку туристичної інфраструктури. Він зазначив, що стартував і триває проект із реновації Подолу.Крім того, в цьому році буде презентовано інвестиційний проект з реконструкції столичного Гідропарку, який передбачає, зокрема, створення парку розваг на зразок Діснейленду. Він додав, що наразі оголошено тендер на розробку технічної документації для проведення робіт із реконструкції київського іподрому.

«У проекті «Концепції розвитку велосипедної інфраструктури в Києві» передбачено, зокрема, створення веломаршруту Ірпінь – Київ, створення системи громадського велопрокату і перехоплюючих велосипедних пунктів. Також у наших планах – будівництво канатної дороги (і ми ведемо переговори з потенційними інвесторами), облаштування екскурсійно-оглядової вежі, облаштування спортивно-рекреаційної та пляжної зон на Трухановому острові», – розповів Віталій Кличко.

На сторінці Форуму в Facebook оприлюднено думки низки учасників заходу з приводу інвестиційного потенціалу столиці. Зокрема, Марсель Хатт, власник компанії MaxMakers, міркуючи про туристичний потенціал Дніпровських островів, заявив, що вони «мають стати міксом різних атракцій – таким чином у гостей буде безліч причин туди повернутись».

“Туристи цінують можливість стати частиною міст, які вони відвідують. При цьому важливо підтримувати баланс між місцевими жителями та гостями міста. Без цього балансу не буде туризму”, — розповіла Катаріна Георге, консультант з інтегрованого міського розвитку.

Маріна Кулісєвіч, керівник відділу міжнародного співробітництва Бюро інвестицій міста Лодзь, зазначила: «Я бачу великі зміни у Києві, його ахітектурі, багато новобудов. І це добре, бо якщо кияни будуть хотіти жити у цьому місті, сюди будуть приходити інвестори та туристи».