У Києві пройде виставка "Велика війна поляків 1914-1918"
instagram.com/polinst_kyiv

У Києві пройде виставка «Велика війна поляків 1914-1918»

Цієї п’ятниці, 10 листопада, у Києві відкриється виставка «Велика війна поляків 1914-1918», присвячена історії польського народу у Першій світовій війні. Захід організовує Польський інститут у Києві.

Як зазначають у Польському інституті, на думку істориків, лише 10% руйнувань на польських землях під час війни були безпосереднім наслідком військових дій, у всіх інших випадках це була політика окупаційної влади. Відступаючи з Польщі, росіяни розібрали багато фабрик і вивезли на схід їхніх працівників. Усе, що залишалось, намагались знищити, керуючись тактикою «спаленої землі». Німецькі окупанти вивезли те, що вціліло, зокрема, наприклад, церковні дзвони, з яких потім відливали гармати і снаряди.

Експозиція представить глядачам часи Першої світової, коли понад 4 мільйони поляків перебували по різні боки фронту, розподілені по арміях усіх сторін конфлікту. 2 мільйони воювали у складі російської армії, близько 1,5 мільйона служило у війську Австро-Угорської імперії, 800 тисяч поляків було в німецькій армії. На усіх фронтах Першої світової загинуло близько 450 тисяч поляків.

По закінченню Першої світової війни Польща здобула незалежність — вперше з часів третього поділу Речі Посполитої, тобто вперше за 123 роки. Організатори виставки пропонують подивитися на війну, що назавжди змінила Європу, з боку польського народу, на долі якого вона так помітно позначилася.

Відкриття заходу, пройде за участі заступника директора Музею історії Польщі Анни Пекарської та співавтора виставки Міхала Шукали.

Виставка триватиме з 10 листопада по 3 грудня у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» за адресою: вул. Володимирська, 24.