У Києві стартував конкурс стартапів Sikorsky Challenge 2017
mon.gov.ua

У Києві стартував конкурс стартапів Sikorsky Challenge 2017

62 винаходи в різних наукових сферах змагатимуться цьогоріч на конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2017. Конкурс проходить у рамках однойменного Фестивалю інноваційних проектів, що триває в Києві. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

Серед інновацій, представлених учасники на конкурсі, універсальна клавіатура, робот-асистент покупця, штучний протез колінного суглоба з адаптивними властивостями та багато інших прогресивних проектів.

«МОН розуміє, що розвиток науки значною мірою залежить від інвестицій у наукові розробки. Власне, тому ми підтримуємо такі заходи як Sikorsky Challenge – вони допомагають молодим винахідникам розкрити себе, показати свої винаходи світу та залучити потенційних інвесторів для реалізації проектів», – зазначив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха.

Окрім конкурсу стартапів, молоді науковці презентуватимуть роботи на конкурсі «Intel-Техно Україна 2017-2018» та виставці-конкурсі «Майбутнє України».

Зокрема, вихованець Кіровоградської МАН Назар Марченко запропонував власний проект з ветеринарної допомоги — інтерактивну систему, яка відстежує стан худоби онлайн. Спеціальний датчик вимірюватиме температуру, тиск та інші дані й відображатиме їх в особистому кабінеті господаря. Там також можна буде побачити кількість води, їжі, необхідної для тварини. Проект передбачає, що цю ж інформацію зможе бачити і дільничний лікар-ветеринар. Це допоможе запобігати хворобам і вчасно надати медичну ветеринарну допомогу.

Школяр  з Кропивницького Артем Артеменко презентував екологічний 3D принтер, що друкує вироби з глини. Усі охочі зможуть створювати екологічні предмети з глини як для побуту, так і для виконання певних робочих завдань.

Учень Полтавської МАН Артур Виповський продемонстрував проект навігаційної системи для мобільних роботів, завдяки якому можна буде уникати похибки у визначенні тієї чи іншої місцевості. Школяр каже, що робот визначатиме і досліджуватиме ту ділянку маршруту, яку йому введуть для координат, і забезпечуватиме абсолютну точність.

Переможців конкурсів нагородять 13 жовтня. Ознайомитися з усіма проектами, презентованими учасниками конкурсу можна за посиланням.

Фестиваль проходить з 2012 року. Це одна з найголовніших і вже традиційна щорічна подія у сфері інноватики України. Фестиваль збирає не лише розробників проектів у багатьох галузях науки і техніки, але й представників великого інвестиційного бізнесу. За цей час профінансовано 80 стартапів, найбільше – 34 проекти – у 2016 році.

Фестиваль проводять для визначення найцікавіших і найактуальніших проектів у різних галузях техніки. Авторам кращих з них надають сприяння у комерціалізації проектів, створенні стартапів і виведенні інноваційних продуктів на національний та міжнародні ринки. Участь у фестивалі беруть як визнані в професії фахівці та професори, так і студенти і школярі.