У Києві викрили 400 ферм для видобутку біткоїнів, які фінансували тероризм на Донбасі
flickr.com/securityserviceofukraine

У Києві викрили 400 ферм для видобутку біткоїнів, які фінансували тероризм на Донбасі

Прокуратура вилучила техніку 400 ферм для видобутку біткоїнів вартістю $4 млн. Криптовалюту використовували для підтримки окупаційних адміністрацій Росії на Донбасі. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу СБУ.

1 лютого у Києві та Черкасах було проведено низку обшуків, за результатами яких була припинена діяльність, повязана з видобування криптовалют. Розслідування у цій справі тривало понад рік і вийшло на фінальну стадію протягом останніх днів.

flickr.com/securityserviceofukraine

Відомо, що частину видобутих коштів спрямовували на фінансування незаконних збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР» через електронні гаманці QIWI та Яндекс.Гроші, що заборонені в Україні. Кошти витрачалися для закупівлі військової екіпіровки, спорядження, зброї та боєприпасів.

«У рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці встановили, що група громадян Росії та України організувала у Києві та Черкасах так звані «ферми» з вирощування криптовалют. Цифрові кошти конвертувалися зловмисниками у гроші, які перераховувалися на тимчасово окуповані терористами території, зокрема на фінансування незаконних збройних формувань бойовиків. Учасники групи також направляли частину грошей на «підтримку» низки інтернет-ресурсів терористів, які здійснювали антиукраїнську пропаганду» — йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ встановили, що обладнання для «вирощування» криптовалют контрабандою переправлялося в нашу країну з Росії.

«За результатами обшуків київського акціонерного товариства “Квазар” вилучено ноутбуки, системні блоки, 400 біткоїн-ферм, 1000 блоків живлення, 1000 відео-карт, 1500 жорстких дисків, 500 материнських плат, а також документи, що підтверджують перерахування коштів на рахунок з російськими банківськими реквізитами», — заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос під час брифінгу.

За результатами обшуків у Черкасах правоохоронці з’ясували, що організатори біткоїн-ферм незаконно влізли в загальну електромережу. У результаті несплата рахунків за електроенергію становила до 800 тисяч гривень у місяць.

flickr.com/securityserviceofukraine

Слідство встановило чоловіка, що організував майнінг, та його спільників. Наразі правоохоронці визначають його місцезнаходження. Головний військовий прокурор резюмував, що всі задіяні у схемі видобутку криптовалюти особи були випускниками КПІ.

Суму транзакцій до окупованих територій поки не оголошують, оскількіль правоохоронці досі намагаються «зламати» ключі доступу до арештованих ноутбуків. Експерети оцінюють вилучену техніку в $4 млн.