У Києві вшановують річницю Євромайдану
Стенд виставки «Майдан: ландшафти пам’яті», присвяченої Дню гідності і свободи. Фото — Ратинський В’ячеслав / УНІАН.

У Києві вшановують річницю Євромайдану

У Києві проходять урочисті заходи, приурочені до річниці Євромайдану. Зокрема, на самому Майдані Незалежності відкрилася виставка, присвячена подіям Революції Гідності, в Оболонському районі міська влада відкрила сквер імені Героя Небесної Сотні Володимира Мельничука, а в МЦКМ за підтримки Міністерства культури проходить захід «День Гідності і Свободи». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Виставку на Майдані Незалежності сьогодні, 21 листопада, відкрили директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, міністр культури Євген Нищук та в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Виставка, яку ми відкриваємо, називається “Майдан. Ландшафти пам’яті”. Вона присвячена Дню Гідності та Свободи і показує не лише про те, що було, а й про те, що буде”, — розповів Пошивайло під час церемонії відкриття.

Він додав, що до експозиції виставки ввійшли фото часів Революції Гідності, хроніка подій із соціальних мереж та інформація про історію активізму на Майдані, громадські ініціативи, які тоді зародилися, а також про виникнення ідеї створення музею революції.

За словами Пошивайла, загалом на Майдані розташовано 48 стендів. Питання про тривалість виставки досі не вирішено: за планом, експозиція діятиме до кінця зими, а потім стенди перевезуть на ділянку, де згодом буде зведено Музей Революції Гідності.

Як повідомили у Київзеленбуді, до Дня Гідності та Свободи на проспекті Героїв Сталінграду, 51 в Оболонському районі столиці було відкрито сквер імені Героя Небесної Сотні, Героя України Володимира Мельничука. В процесі підготовки до відкриття сквер відремонтували та прикрасили: працівники Київзеленбуду висадили там дерева та кущі, облаштували квітник та газон, встановили металеву огорожу.

Крім того, сьогодні у столичному Міжнародному центрі культури та мистецтв на честь річниці Євромайдану за підтримки Міністерства культури проходить урочистий захід «День Гідності і Свободи», ініційований благодійним фондом «Майдан Гідності».

Глядачам в МЦКМ буде представлено мистецьку акцію «Космос очей Майдану» за участі львівської чоловічої хорової капели «Дударик», Державного естрадно-симфонічного оркестру під управлінням Миколи Лисенка. Також в акції візьмуть участь акторка Римма Зюбіна, міністр культури Євген Нищук та молодша сестра юного Героя Небесної Сотні Йордани Гурик. Захід продовжиться музичною виставою «Ремінісценції.UA» Львівського балету «Життя».