У Києві запустили нову гілку колектора
kiev.klichko.org

У Києві запустили нову гілку колектора

Сьогодні, 2 жовтня, у Києві відбувся запуск другої нитки головного міського колектора.Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт мера міста.

Урочисте відкриття відбулося за участі столичного міського голови Віталія Кличка та віце-прем’єр-міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу новозбудовану другу нитку Головного каналізаційного колектора Києва. Колектор збирає стоки з усього міста. Це один з найбільших інфраструктурних проектів за останні роки», — зазначив  мер під час відкриття.

kiev.klichko.org

Він наголосив, що нова нитка замінить в експлуатації старий колектор, який ще у 1999 році був визнаний аварійним і давно потребував капітального ремонту.

Кличко нагадав, що будівництво другої нитки розпочалося ще у 1994 році, але практично нічого не було зроблено. Столична влада відновила будівництво колектора-дублера у 2015 році. За його словами, відтоді робіт виконано більше, ніж за попередніх 20 років.

«Житлово-комунальне господарство, яке дає стале функціонування систем життєзабезпечення в містах, повинно бути пріоритетом кожного органу місцевого самоврядування. І саме такий пріоритет є в місті Києві, де створена синергія зусиль керівництва, персоналу і фахових людей. Завдяки вашій роботі, сьогодні громада Києва отримала стратегічно важливий інфраструктурний об’єкт, який забезпечить надійне водовідведення і покращить екологічний стан навколишнього середовища для понад 1,5 млн мешканців», — зазначив Геннадій Зубко.

Загальна довжина другої нитки колектора складає майже 10 кілометрів, він приймає стоки від колекторів районного значення. Будівництво об’єкта фінансувалося спільно коштом міського та державного бюджетів. Загальна вартість проекту понад 1,3 млрд грн.

kiev.klichko.org

Головний міський самопливний каналізаційний колектор довжиною 9,2 км та діаметром 2,9 м був введений в експлуатацію у 1970 році. Ще у 1999 році об’єкт визнали аварійним та непридатним до експлуатації.

У 2005 році перша нитка Головного міського каналізаційного колектора у місті Києві була внесена до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів державного значення. Обстеження колектора, які проводилися у 2007, 2010 та 2014 роках, виявили, що подекуди глибина корозії сягала 15 см. Подальше поглиблення корозії унеможливило продовження обстеження.

З метою забезпечення надійного водовідведення стоків правобережної частини Києва у 1994 р. було розпочате будівництво колектора-дублера – другої нитки Головного каналізаційного колектора.