У Києві затримали злочинців, які вкрали з рахунків держбанку 6 млн гривень
kyiv.gp.gov.ua

У Києві затримали злочинців, які вкрали з рахунків держбанку 6 млн гривень

Прокуратура Києва та співробітники СБУ викрили дві злочинні групи, яким вдалося за допомогою фальшивих банківських карт викрасти близько 6-ти млн гривень з рахунків держбанку України. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт столичної прокуратури.

Як зазначають у прокуратурі, 10-го листопада двох зловмисників було затримано під час чергового незаконного зняття грошових коштів. У ході обшуків у них знайшли підроблені банківські картки, готівку на суму понад 1 млн гривень, пристрої для зчитування даних з карток, шахрайські накладки на банкомат з мікрокамерою. Крім того, у них виявився цілий арсенал зброї: автомати, пістолети та набої. Карткових злодіїв тримають під вартою.

«Зловмисники встановлювали спеціальні пристрої на банкомати державного банку, за допомогою яких зчитували інформацію про банківські картки клієнтів, а також встановлювали накладки з прихованою мікрокамерою для запису пін кодів, що вводили клієнти банку. Надалі, вони виготовляли підроблені банківські картки, які були ідентичні оригінальним, та знімали з них грошові кошти», — повідомили в прокуратурі.

За шість днів після проведеної операції, 16-го листопада, прокуратура спільно з СБУ затримала ще одну групу зловмисників, які здійснювали аналогічні злочини.

У двох чоловіків вилучили спецпристрій для зчитування даних з карток, накладку з прихованою мікрокамерою. У знайденому ноутбуці знайшли робочу папку «Робота», де зберігалися відеозаписи з прихованої відеокамери, встановленої на банкоматах. Правоохоронні органи зараз вирішують, який запобіжний засіб застосувати до фігурантів.

Крім того, слідчі встановлюють інших співучасників злочинів, у тому числі за межами України.

Нагадаємо, в одному зі столичних банків злодії викрали 350 тисяч доларів та кілограм золота.