У Києві з'явиться муніципальна охорона
merkieva / Fecebook

У Києві з’явиться муніципальна охорона

Київська міська рада підтримала пропозицію мера столиці Віталія Кличка про створення муніципальної охорони. Про це повідомляють на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).

«Ми маємо забезпечити належну охорону комунального майна територіальної громади Києва і створити для цього комунальне підприємство «Муніципальна охорона» — заявив Віталій Кличко під час обговорення на засіданні Київради проекту рішення «Про утворення комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Муніципальна охорона».

«Майно територіальної громади міста Києва, яке перебуває в управлінні комунальних підприємств, бюджетних установ, організацій, закладів потребує захисту та постійної охорони, – наголосив Віталій Кличко. – Із метою забезпечення ефективної охорони комунального майна територіальної громади міста пропонується створити комунальне підприємство, яке надаватиме, на конкурсних засадах, послуги охорони як суб’єктам комунальної власності, так і іншим суб’єктам господарювання на підставі отриманої у встановленому порядку ліцензії», – додав мер Києва.

Кличко підкреслив, що «Муніципальна охорона» не залучатиметься до забезпечення публічного порядку та безпеки. Вона виконуватиме виключно охоронні функції відповідно до одержаної ліцензії. Серед основних пріоритетів діяльності: забезпечення охорони на території навчальних закладів (школи, дитячі садки) та медичних установ.

«Наголошую: це не муніципальна варта, не поліція. Йдеться про забезпечення захисту майна територіальної громади Києва, яке перебуває в управлінні комунальних підприємств, бюджетних установ, захисту об’єктів соціальної сфери», – додав Віталій Кличко.

За словами мера, наразі охорона комунального майна обходиться місту майже у 300 мільйонів. Комунальне підприємство допоможе суттєво зменшити витрати. Для початку робити комунального підприємства у місті витратять 500 тис. грн (статутний фонд). В Київраді очукують, що надалі підприємство вийде на самоокупність, оскільки охорона здійснюватиметься за оплату згідно з контрактами, які укладатимуться на тендерній основі.

Важливим аспектом є залучення до роботи в підприємстві учасників бойових дій на Сході України, що стане гарним методом адаптації та соціального захисту ветеранів АТО.