У Київраді схвалили рішення щодо перейменування аеропорту "Жуляни"
facebook.com/airportkiev

У Київраді схвалили рішення щодо перейменування аеропорту «Жуляни»

Сьогодні, 24-го січня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики було погоджено рішення щодо перейменування Міжнародного аеропорту «Київ» («Жуляни»). Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Київради.

Аеропорт можуть назвати на честь Ігоря Сікорського — авіаконструктора українського походження.

За словами голови комісії з питань культури Вікторії Мухи, зазначена ініціатива була підтримана колективом аеропорту.

«Питання протягом двох місяців обговорювалося на сайті виконавчого орану, і альтернативних пропозицій щодо інших назв чи зауважень не надійшло», — наголосила вона.

Зазначений проект рішення повинна розглянути постійна комісія Київради з питань самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

Авіаконструктор Ігор Сікорський створив перший у світі чотирьохмоторний літак «Руський витязь» у 1913 році. Також він став творцем важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець», трансатлантичного гідроплана, серійного гелікоптера одногвинтової схеми.

Сікорський народився у Києві в родині професора Київського університету. У 1918 році він емігрував до США, де 1923 заснував компанію Sikorsky Aircraft.