У Київській області спалах африканської чуми свиней
flickr.com/ksrecomm

У Київській області спалах африканської чуми свиней

В селі Фарбоване Яготинського району Київської області виявлено трупи домашніх свиней, заражені збудником АЧС, повідомляє сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів. 

Згідно з повідомленням, трупи було виявлено на території колишнього складу хімічних добрив на околиці села. Дослідження відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 28 серпня встановило діагноз — африканська чума свиней.

З метою координації дій по локалізації та ліквідації спалаху захворювання і попередження епізоотії було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яготинській райдержадміністрації. Прийнятим рішенням затверджено план дій, визначено межі епізоотичного вогнища, зони захисту і нагляду. В осередку захворювання вже проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника захворювання.

Африканська чума свиней — заразне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно розповсюджується шляхом прямого контакту хворих та здорових тварин, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від АЧС на даний час не існує.