У Кропивницькому знайшли несанкціоноване звалище пластикових станчиків
facebook.com/sapsan.sport

У Кропивницькому знайшли несанкціоноване звалище пластикових станчиків

У Кропивницькому було знайдено несанкціоноване звалище пластикових стаканчиків з-під квасу. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook сторінку начальника спецінспекції міськради Кропивницького Андрія Максюти.

Поквасили і поїхали!!! Тысячі стаканів від квасу просто в посадку біля місця, де торгували ним!!! Нормально так, "по сви…

Опубликовано Андреем Максютой 2 января 2018 г.

У багатьох європейськрих країнах працює депозитна система збору тари. Основний принцип такої системи — це повернення частини коштів за куплений напій. Це дає змогу зменшити кількість сміття, що осідає на звалищах, та повторно переробляти платик.

Україні теж рекомендовано впровадити таку систему. Депутати ще рік назад зареєстрували відповідний законопроект.  Але поки що в Україні звалища з пустою пластиковою тарою і токсичними відходами продовжують  з’являтися в лісосмугах та лісах.

Нагадаємо, що Верховна Рада внесла зміни в закон «Про відходи» і зобов’язала, починаючи з січня 2018 року, сортувати сміття за видами матеріалу: пластик, скло, папір, метал та органіка. Відтепер органам місцевого самоврядування заборонено захороняти неперероблені побутові відходи. Штраф для громадян, які не виконуватимуть нові норми закону становитиме 20-80 неоподаткованих мінімумів (340-1360 грн).