У львівському ОХМАТДИТ відкрили першу Сімейну кімнату в Україні
facebook.com/ulanasuprun

У львівському ОХМАТДИТ відкрили першу Сімейну кімнату в Україні

Сьогодні, 2 листопада 2017 року, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ відкрили першу в Україні Сімейну кімнату фундації «Дім Рональда МакДональда». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Сімейна кімната допоможе рідним бути поруч із хворими дітьми. Це місце у лікарні, де батьки і родичі хворих дітей можуть відпочити разом, поїсти, набратися сил й провести час із дитиною.

«Визнання права родини не розлучатися в лікарні – великий крок уперед. Маленький пацієнт із його потребою перебувати поруч з батьками має бути в центрі уваги системи охорони здоров’я. І створення першої в Україні сімейної кімнати – це впевнений крок до сімейно-орієнтованої медицини. Відтак у стінах лікарні ОХМАТДИТ у Львові частіше лунатиме дитячий сміх, а не плач», – наголосила доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак додала, що принципи сімейно-орієнтованої медицини втілюються у дитячих лікарнях Львівщини вже довший час, тому цілком логічно, що саме зі Львова Фундація Рональда МакДональда розпочала свою співпрацю з дитячими лікувальними закладами в Україн

«У львівському ОХМАТДИТі 330 ліжок, через які щороку проходять до 17 тисяч дітей. Під час лікування за нашими пацієнтами зазвичай доглядають рідні. Багато з них приїжджають з віддалених місць, деякі діти, на жаль, потрапляють до реанімації. І ми тішимося, що тепер у рідних з’явилася змога користуватися комфортною Сімейною кімнатою у складні моменти життя, коли хворіє дитина. Маленькі пацієнти не повинні залишатися в лікарні без сімейного тепла, оскільки любов близьких — це потужний ресурс у боротьбі з недугою», — прокоментувала головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ Мар’яна Возниця.

У світі працює вже понад 200 сімейних кімнаті. Голова Наглядової Ради Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні Гжегож Хмелярський зазначив, що обираючи лікарню для партнерства, Фундація орієнтувалася передусім на ті заклади, які приймають багато дітей і відчувають найгострішу потребу в кімнаті. Адже до львівського ОХМАТДИТу приїжджають пацієнти з усіх куточків області.

Також велику роль відіграла готовність лікарні співпрацювати на засадах прозорості та відкритості.

Окрім того, 2 листопада у Львові відбулася міжнародна конференція «Лікар і родина пацієнта: нові підходи до командної роботи». Це перший такий захід, який має на меті допомогти лікарям дитячих стаціонарів, головним лікарям, представникам регіональних департаментів охорони здоров’я запроваджувати принципи сімейно-орієнтованої медицини. Більше 60-ти лікарів з 15-ти областей країни зібралися послухати міжнародних експертів і поділитися власним досвідом.