У МОЗ анонсують пілотний проект з пересадки нирок
facebook.com/ulanasuprun
В. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

У МОЗ анонсують пілотний проект з пересадки нирок

У 2018 році Міністерство охорони здоров’я починає пілотний проект з трансплантації нирки від неродинного донора. Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона зазначила, що наразі МОЗ України запускає пілотний проект з трансплантації нирки від неродинного донора-трупа. Вона додала, що для реалізації проекту в державному бюджеті на 2018 рік закладено 112 млн гривень, приблизно такі ж суми планують виділяти у 2019 та 2020 роках.

«Для тисяч українців операція з пересадки органів та тканин — єдиний шанс врятувати життя. Нинішня система охорони здоров’я спроможна допомогти лише сотням. Суперечки щодо презумпції згоди чи незгоди на донорство не можуть бути виправданням, яке пояснює відсутність спроможної системи трансплантації в Україні. Адже без належної організації трансплантації, питання презумпції не є вирішальним для порятунку життів», — заявила вона.

Уляна Супрун наголосила, що на даний момент 6000 українців, що страждають на ниркову недостатність, живуть із залежністю від гемодіалізу. Вона зауважила, що за планом у межах проекту вже у 2018 році з’явиться можливість здійснювати трансплатацію нирок від неродинних донорів. Такі операції можна буде проводити у Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі.

«Попереду багато роботи, але ми розпочали конкретні дії, які допоможуть нарешті створити систему, здатну лікувати українців вдома, а не в закордонних клініках», — підкреслила в. о. Міністра охорони здоров’я.