У МОЗ затвердять новий склад автомобільних аптечок
flickr.com/Valerie Reneé

У МОЗ затвердять новий склад автомобільних аптечок

У міністерстві охорони здоров’я затвердять новий склад автомобільних аптечок. Відповідний проект наказу підготували у МОЗ і подали на погодження. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу міністерства.

Зазначається, що мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки мають бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП без будь-яких медичних препаратів.

Окрім того, у кожній аптечці буде інструкція, як надавати першу допомогу при ДТП.

«За статистикою, причиною приблизно 80% смертей внаслідок ДТП до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є масивна кровотеча. Тому до мінімальної комплектації аптечки передусім будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо», — пояснили у МОЗ.

Відтепер замість резинового джгута у автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу «САТ», який можна накласти собі самотужки.

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів: зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються в аптечці, тощо.

У прес-службі додали, що ліки не стануть у нагоді при наданні екстреної допомоги не фахівцями.

«Це світовий досвід  – не включати лікарські засоби у обов’язковий склад автомобільних аптечок. За необхідності, ви можете доповнити власну аптечку необхідними вам ліками», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що перелік медичних виробів та інших матеріалів, які мають бути в складі аптечок востаннє переглядався Міністерством охорони здоров’я України 20 років тому.

«Теперішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність до європейських норм та стандартів», — підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, що нещодавно набув чинності наказ МОЗ щодо скасування професійної дискримінації жінок.