У МВС планують спростити систему реєстрації місця проживання для населення

Міністерство створює спільну платформу для удосконалення системи реєстрації місця проживання з метою її спрощення для населення. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу МВС.

“Удосконалення здійснюватиметься протягом наступних двох років міжвідомчою робочою групою, зобов’язання про створення якої взяло на себе Міністерство внутрішніх справ”, — йдеться у повідомленні.

До складу робочої групи увійдуть фахівці та експерти МВС, Мін’юсту, Центрвиборчкому, Мінсоцполітики, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, Пенсійного фонду, Держстату, ДМС та інших дотичних органів державної влади й представників громадського сектору.

Повідомляється, що члени робочої групи досліджуватимуть найбільш вразливі верстви населення від недосконалої системи реєстрації місця проживання, їх кількісний склад та типові проблеми, а також розроблятимуть відповідні зміни до законів України та підзаконних нормативних актів.

«МВС України бачить своїм завданням удосконалення існуючої системи реєстрації місця проживання таким чином, щоб вона реально забезпечувала право кожного мешканця України на вільний вибір місця проживання та свободу пересування, а також гарантувала його виборчі права в тій місцевості, в якій він мешкає», – зазначила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Реєстрацію місця проживання планують спростити та привести її у відповідність до стандартів ЄС. Таке вдосконалення відповідає одній з головних цілей Стратегії розвитку системи МВС України до 2020 року — захисту прав і основних свобод людини.

Раніше в  Україні було змінено прописку на реєстрацію.

Стаття 6 закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зобов’язує осіб реєструвати місце проживання. Реєстрація має забезпечувати канал зв’язку між громадянином і державою, щоб за вказаною адресою громадянина могли знайти податкові органи, суд, щоб він міг голосувати.