У НАДУ при Президентові України готуватимуть фахівців з регуляторної політики
drs.gov.ua

У НАДУ при Президентові України готуватимуть фахівців з регуляторної політики

У понеділок, 4 грудня, в Українському кризовому медіа-центрі Голова ДРС Ксенія Ляпіна представила спеціалізовану навчальну програму з регуляторної політики. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Державної регуляторної служби України.

Дану програму розробили фахівці Національної академії державного управління у співпраці з ДРС та за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ).

«Без впровадження засад регуляторної полiтики реформа державного управлiння не може вiдбутися. Як не змiнюй чиновникiв на посадах, якщо не запровадити новi пiдходи та принципи до вироблення державних рiшень результатiв реформ нiхто не вiдчуватиме. Тому так важливо, щоб державнi службовцi, якi пишуть нормативно-правовi акти, отримували якiсне технiчне завдання та реально дотримувались принципiв регуляторної полiтики», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

Вона зазначила, що головна мета цього курсу – підготовка державних службовцiв, якi виступатимуть «агентами регуляторної політики без прикриття» та реально запобiгатимуть впровадженню обтяжливих регулювань для бiзнесу.

Зазначається, що навчальну програму включать до навчальних планів інститутів НАДУ, а саме: Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, Інституту вищих керівних кадрів, Інституту державної служби та місцевого самоврядування, Інституту «Вища школа державного управління», регіональних інститутів державного управління Національної академії (Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Харків), а також центрів підвищення кваліфікації, яким Національна академія надає науково-методологічну підтримку.

«Матеріал навчальної програми суттєво відрізняється від попередніх аналогів, оскільки до нього включено найбільш сучасні теоретичні підходи до регуляторної політики, на базі українських та іноземних джерел, зокрема методологічних напрацювань Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). Також до програми включено численні приклади із регуляторної практики органів влади національного та регіонального рівня, що дозволять слухачам краще зрозуміти прикладні аспекти регуляторних процедур» — зазначають у ДРС.

Додається, що закріплення матеріалу пропонується здійснювати через практичні завдання, зокрема розробку всіх розділі Аналізу регуляторного впливу, що сприятиме закріпленню отриманих навичок.

Спікерами заходу стали Президент НАДУ Василь Куйбіда, завідувач кафедри економічної політики та врядування Наталія Олійник, доцент Володимир Мороз, координатор напряму «Регуляторна політика» Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Віра Недзведська та інші експерти.

Зазначається, що програма створена в рамках реалізації тристороннього Меморандуму між ДРС, НАДУ та Фонд Східна Європа, з метою підвищення ефективності підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.