У НАЗК розробили нову форму фінансової звітності для партій
flickr.com/National Bank Of Ukraine Follow

У НАЗК розробили нову форму фінансової звітності для партій

У Національному агентстві з питань запобігання корупції представили та обговорили нову форму звітів політичних партій, де повинні зазначатися дані про їх майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2017 рік. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт НАЗК.

Зазначається, що проект розробили Департамент з питань запобігання політичній корупції спільно з експертами Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) шляхом детального аналізу чинних форм звітностей.

В Агентстві вважають, що запропоновані форми повинні удосконалити порядок звітування. Крім того, планується узагальнити та спростити сам спосіб викладення звітів.

У новій формі усі дані формуються як зведені відомості єдиного суб’єкта звітування, яким є політична партія, включаючи всі її виборчі фонди та місцеві організації, а також виборчі фонди кандидатів, які висунуті партією або її місцевими організаціями.

У звіті буде 5 розділів та зведені дані про рух і залишок коштів на рахунках політичної партії та її місцевих організацій.

Крім того, у ньому буде одна зведена таблиця для первинного (загального) ознайомлення з показниками. Зазначена таблиця допоможе зробити загальні висновки про матеріально-фінансову активність партії у звітному періоді.