У поліції збільшили кількість нарядів для швидкого реагування на виклики
npu.gov.ua

У поліції збільшили кількість нарядів для швидкого реагування на виклики

На виклики людей по лінії 102 додатково реагуватимуть 640 нарядів поліції охорони. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Департамент комунікації Національної поліції.

«Відтак ці наряди  увійшли до системи єдиної дислокації нарядів поліції. Таке рішення дозволить розвантажити екіпажі патрульної поліції та груп реагування патрульної поліції і водночас звести до мінімуму швидкість прибуття поліцейських на місце виклику», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з початку 2018 року співробітники поліції охорони здійснили понад 9 тисяч виїздів на повідомлення людей на спецлінію 102. Близько 3,4 тисяч викликів з цієї кількості – це повідомлення про злочин.

Голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що пріоритетом у роботі поліцейських охорони залишається реагування на виклики згідно з договірними умовами. Проте на даний час таких спрацювань небагато.

«Тому було прийнято таке рішення, враховуючи, що поліція охорони – невід’ємна ланка поліції превенції. Вони включені в систему єдиної дислокації 102. Прибувають на виклики громадян, надають поліцейську допомогу. Оператори в call-центрах контролюють переміщення всіх патрульних автомобілів, зокрема, і поліції охорони», – пояснив очільник Нацполіції.

Співробітники поліції охорони вже пройшли спеціальне навчання. Окрім того, вони забезпечені всім необхідним технічним оснащенням.

За словами Князєва, повідомлення про виклик з call-центру надходять на спеціальні планшети. Його забирає той наряд, який знаходиться найближче та незадіяний до інших завдань.

«Для людей немає різниці – який підрозділ поліції до них приїхав на виклик. Головне, щоб, той, хто потребує допомоги, своєчасно отримав її», – наголосив глава НПУ.

Нагадаємо, раніше Сергій Князєв повідомив, що діяльність поліції охорони буде уніфікована під стандарти роботи патрульних. Відтак майже всі співробітники поліції пройшли перепідготовку з урахуванням досвіду роботи патрульної поліції.

Водночас глава відомства наголосив, що всі новоприбулі поліцейські проходитимуть першопочаткову службу в лавах патрульної поліції, ГРПП чи поліції охорони.