У «Самопомочі» конфіскують 130 тисяч гривень незаконних внесків

Апеляційний суд Києва залишив без змін попередню постанову Печерського суду про конфіскацію у київської обласної організації партії «Об’єднання «Самопоміч» внесків на суму 131 тис 900 гривень. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу НАЗК.

Незаконно отримані внески конфісковано до державного бюджету. Також зазначається, що на керівника обласної організації «Самопомочі» Ірину Сисоєнко накладено штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 1700 гривень.

У Департаменті запобігання політичній корупції НАЗК заявляють, що протягом IV кварталу 2016 року на підтримку партії здійснювались благодійні внески через касу київської обласної організації, що заборонено законодавством.

«Внески на загальну суму 131 тис 900 гривень  були отримані через касу партії від 10 фізичних осіб і протягом трьох останніх місяців 2016 року Ірина Сисоєнко вносила ці кошти на поточний рахунок партії «Об’єднання «Самопоміч», що є порушенням частин восьмої та дев’ятої статті 14 Закону України «Про політичні партії в Україні», — зазначають в НАЗК.

Санкція статті  212.15 КУпАП «Порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії» передбачає накладення штрафу в розмірі 70-100 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією суми внеску, отриманої з порушенням закону.