У столиці створять єдиний сучасний центр крові

У столиці створять єдиний сучасний центр крові

Депутати Київської міськради проголосували за створення у Києві єдиної служби крові. Рішення про відкриття комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр крові» прийняли на пленарному засіданні 5 жовтня. Про це повідомили на сайті КМДА.

Єдиний центр буде автоматизовано управляти процесами заготівлі, переробки та зберігання донорської крові та її компонентів. Крім того, служба сформує єдиний реєстр донорів.

Сучасна єдина служба крові дозволить:

  • підвищити інфекційну безпеку процесу заготівлі та використання донорської крові;
  • зменшити витрати міського бюджету на заробітну плату за рахунок централізованого проведення обстеження крові та її компонентів;
  • ефективно використовувати кадри, обладнання, площі;
  • прибрати дублювання функцій аналогічних закладів – лабораторія СНІД, бактеріологічна лабораторія, відділ бухгалтерського обліку та технічного персоналу.

Заступник голови КМДА Микола Поворозник наголосив, що метою створення центру є забезпечення централізованого контролю якості заготовленої донорської крові та її компонентів за єдиними стандартами.

«Шляхом об’єднання установ і введення централізованого обстеження заготовленої донорської крові частково вирішиться питання кадрового дефіциту, а саме питання нестачі лікарів та середнього медичного персоналу лабораторної служби. Кадровий дефіцит одного закладу буде покритий за рахунок працівників іншого. А введення автоматизованих процесів, впровадження системи штрих-кодування, створення єдиного реєстру донорів забезпечить високу якість донорської крові та її компонентів, а також її інфекційну безпеку», – сказав Микола Поворозник.

У КМДА уточнили, що на сьогодні близько 40% донорської крові та її компонентів у Києві заготовлюють у відділеннях трансфузіології міських лікарень. Заготівля здійснюється без належних умов, оснащення для стандартизації технологічних процесів та без відповідного контролю технологічних процесів.