У столиці затримали групу псевдоколекторів
ssu.gov.ua

У столиці затримали групу псевдоколекторів

У Києві правоохоронці припинили діяльність злочинців, які представлялися колекторами та вимагали гроші у громадян. З початку року угруповання отримало понад 7 млн гривень, повідомили у СБУ.

Зловмисники отримали доступ до баз даних боржників декількох фінустанов. Через спеціально створену фірму вони купували кредитні зобов’язання фізичних осіб та займалися вимаганнями коштів.

«Надалі учасники угруповання починали залякувати боржників, телефонуючи їм, родичам, колегам по роботі, з вимогою повернути гроші з відсотками. Вони погрожували фізичною розправою, викраденням близьких та змушували громадян переказувати кошти на банківський рахунок», — зазначили у Службі безпеки України.

СБУ затримала 11 злочинців у їх офісі після отримання грошей від чергового боржника. Відкрито кримінальне впровадження за ст. 189 Кримінального кодексу України «Вимагання». У місцях проживання порушників закону проводять обшуки.

Також тивають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності усіх осіб, що брали участь вимаганні грошей з громадян.