У столиці затвердили план поводження з відходами до 2025 року
flickr.com/photos/usacenad/

У столиці затвердили план поводження з відходами до 2025 року

У Києві затвердили план заходів на 2017-2025 роки у сфері поводження з відходами. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу КМДА.

План передбачає рекультивацію полігону № 5, технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія» для більш екологічної його роботи, а також створення комплексів з перероблення сміття.

Відповідне рішення прийняла Київська міська рада вчора, 14 грудня.

«Рішення є черговим кроком на шляху до вирішення проблеми поводження відходів у місті Києві. Воно містить як ідеологічний характер, так і безпосередньо перелік заходів. Звертаю увагу, що частина пунктів, які тут зазначені як перспективні, уже виконується або виконана», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, презентуючи проект рішення.

Згідно з пунктами 3 і 4 ухваленого рішення, передбачено проведення конкурсу на визначення перевізників твердих побутових відходів. Також буде проведено перший в Україні конкурс на визначення організацій, які займатимуться створенням потужностей та забезпечуватимуть переробку відходів.

«Це єдиний механізм, який сьогодні нам дає законодавство, для будівництва центрів поводження з відходами. Цей конкурс буде проведений за стандартами, критеріями та правилами які запроваджують Європейський банк реконструкції та розвитку, міжнародні фінансові корпорації, а також Європейський інвестиційний банк», – пояснив Пантелеєв.

За його словами, місто бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5.

«Тобто навіть після того, як полігон буде закритий, місто подбає про екологічно безпечне утримання цього складного об’єкту. У пункті 6 та 7 визначені плани міста відносно заводу «Енергія». Зараз проходить державну експертизу техніко-економічне обґрунтування для встановлення на заводі сучасної системи хімічної очистки газів. Після отримання експертизи ми зможемо наступного року оголосити конкурс та протягом двох наступних років встановити необхідне обладнання», – додав заступник голови КМДА.

До переліку пунктів плану влючили також питання оформлення орендних відносин щодо використання земельної ділянки під полігоном.

За словами Пантелеєва, окреме місце у плані посідає питання розвитку системи роздільного збору сміття. Одним із заходів буде збільшення кількості контейнерів та автомобілів для вивезення роздільних відходів.

Нагадаємо, у столиці встановлять контейнери для небезпечних відходів.