У телефонному режимі: МОЗ запровадив новий метод медичної допомоги
uoz-mk.org.ua

У телефонному режимі: МОЗ запровадив новий метод медичної допомоги

В Україні запроваджено нову систему допомоги хворим: відтепер лікар може обирати — відвідувати пацієнта особисто чи просто зателефонувати йому. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на УНІАН.

З 13 березня в Україні скасовують Книгу запису викликів лікарів додому. Відтепер пацієнт та лікар разом прийматимуть рішення про те, чи є необхідністю персональний візит до лікаря. За словами представників МОЗ, це допоможе значно зекономити цінний час лікарів, які таким чином зможуть надати медичну допомогу більшій кількості людей.

«Усе звітування про прийоми, проведені лікарем зводиться до 4 цифр на день: загальна кількість звернень та відвідувань дорослих та дітей вдома. Ці відомості фіксують у скороченій формі 039/о», — наголосили у МОЗ.

Досвід європейських країн показує, що можливість спілкуватися зі своїм лікарем по телефону — одна із найпопулярніших послуг, які цінуються пацієнтами. Відміна необхідності ведення записів у Книзі викликів лікарів додому є частиною медичної реформи, що продводиться в Україні.

Також Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми. Подібний підхід, за словами МОЗ, є застарілим пережитком радянського світу, який нині втратив актуальність.