У Тернополі з наступного понеділка у маршрутках контролери перевірятимуть пасажирів
facebook.com/Kyivpastrans

У Тернополі з наступного понеділка у маршрутках контролери перевірятимуть пасажирів

У Тернополі з наступного тижня у маршрутках пасажирів почнуть перевіряти контролери. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на УНІАН.

Зазначається, що таке рішення було прийнято сьогодні керівництвом міста внаслідок страйку водіїв.
У мерії переконують, що контролери перевірятимуть наявність проїзних квитків і документів на проїзд у пасажирів, аби полегшити роботу водіям.

Хто виплачуватиме зарплату контролерам і в чиєму підпорядкування вони працюватимуть у мерії не повідомили.

Натомість у прес-службі міськради застерегли, що осіб, які не матимуть квитків, будуть штрафувати у 20-ти кратному розмірі проїзду. Також під час зустрічі керівництва міста та перевізників було домовлено про зміну нарахування зарплат водіям.

«Перевізники повинні переходити на інший режим роботи, зокрема розраховувати зарплату водіям за год/км, що стимулюватиме їх відпрацьовувати весь графік. Також буде доставлено у тестовому режимі додаткові зчитувачі оплати проїзду»,  – повідомив міський голова Сергій Надал.

Нагадаємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів та Закону України з 2 січня у Тернополі впроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду у міському пасажирському транспорті, незалежно від форм власності.

У середу, 10 січня, водії приватних маршруток організовували страйк через запровадження у Тернополі європейської моделі функціонування громадського транспорту.

Їх не влаштовує, що після запровадження електронної системи оплати за проїзд, вони позбавлені можливості «працювати» з готівкою. Адже після повноцінного введення електронної системи оплати за проїзд стане точно відомо, скільки людей з пільгами скористалися громадським транспортом і скільки за це коштів повинна відшкодувати міська рада перевізникам.

Зазначається, що з моменту впровадження електронної системи водії вже робили спроби видавати пасажирам інші квитки, аніж ті, які друкуються через електронну систему (валідатор).

Таким чином вони не проводили оплату через електронну систему, через що міська рада вже звернулася у контролюючі служби та правоохоронні органи для перевірки діяльності усіх перевізників міста.

Окрім того, водії вимагають підвищення вартості проїзду для всіх пасажирів до 6 гривень.

Зазначається, що міська рада категорично виступає проти страйку, який може призвести до накладання на перевізників штрафних санкцій і аж до розірвання з ними угод.