У Вилковому на Одещині електропостачання повністю відновлять через місяць – міська влада
dsns.gov.ua/

У Вилковому на Одещині електропостачання повністю відновлять через місяць – міська влада

Міський голова Вилкового Одеської області Микола Дзядзін заявив, що для ремонту опор, які постачали струм до міста та всього Кілійського району, знадобиться місяць. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Громадське».

Зазначається, що обласна влада Одеси виділила для Вилкового два генератори.

«Обласна влада виділила нам два генератори, один з них забезпечує лікарню, яка є одночасно пунктом обігріву для населення. Ми також дали запит на додаткові генератори до облради. Частина населення, які мають у будинках пічки, обігріваються дровами та вугіллям. Ті мешканці, оселі яких мають електроопалення, можуть скористатися генераторами на першому поверсі. Там можна попити чаю, зарядити телефони та комп’ютери. Є також супермаркет, у якому з 7 ранку до 24 можна підзарядити техніку», — зазначив міський голова.

За словами місцевого мешканця Вилкового Михайла Жмута, такого урагану, як 18 січня, у них не було останні 50 років.

«Щойно закінчилася нарада у міськраді. Для відновлення електропостачання у повному форматі необхідний ще місяць, для відновлення в екстреному форматі, аварійному – ще тиждень. Наслідки негоди: поламані лінії електропередач від налипання мокрого снігу, поламані опори, якими іде до нас струм. Був сильний вітер, дощ переходив на мокрий сніг при мінусовій температурі, пориви вітру сягали 28 метри», — розповів він.

Чоловік додав, що через те, що високовольтні лінії розташовані на полях, до них в таких умовах не може дістатися жодна техніка, навіть військова.

Як повідомляють у ДСНС Одеської області, роботи з відновлення електропостачання у Вилковому продовжуються. Працюють дві електростанції ДСНС для лікарні та насосної станції.

Нагадаємо, станом на 21 січня внаслідок негоди в Україні без електропостачання залишилися 174 населені пункти.