У Вінниці оцифрували справи галицьких солдатів, що воювали на українському боці в 1917-1921 роках
facebook.com/oleksandr.fedoryshen

У Вінниці оцифрували справи галицьких солдатів, що воювали на українському боці в 1917-1921 роках

У Вінниці з нагоди 100-річчя проголошення УНР відцифрували справи галицьких солдатів, що брали участь у національно-визвольній боротьбі українського народу в 1917-1921 роках. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Як зазначається, про ідею перевести архівні справи колишніх підданих Австро-Угорської імперії у цифровий формат розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

«Ідея відцифрувати справи колишніх підданих Австрійської імперії з Галіції належить мені, бо це частина моєї наукової теми. Про задустовані справи галичан йшла мова досить давно, адже історики Центральної і Західної України знали, що Вінницький архів зберігає такий скарб, до якого немає через технічні причини (отруту) доступу. Це одна з перших ініціатив Центру історії Вінниці, яку ми вирішили реалізувати якнайшвидше,  враховуючи 100-річчя Української революції», — заявив Федоришен.

Повідомляється, що у повоєнні часи низку документів фонду обласного архіву Вінниці було пересипано дустом — високотоксичним інсектицидом. Це на довгий час унеможливило дослідження справ галичан, які проживали у Вінниці в часи національно-визвольних змагань початку минулого століття.

фото: facebook.com/oleksandr.fedoryshen

За словами Федоришена, протягом літа цього року працівники Центру історії Вінниці, співпрацюючи з Державним архівом Вінницької області оцифрували 165 персональних справ галичан із фонду обласного архіву. Інформація, що міститься в цих документах, може бути дуже корисною для істориків, адже це особові справи «колишніх підданих Австрійської імперії з Галіції», які проживали у Вінниці в часи боротьби УНР за незалежність. Переважна більшість із них були колишніми солдатами й офіцерами Галицької Армії та Дієвої Армії УНР.

Тепер усі охочі можуть ознайомитися з цими матеріалами в читальному залі Держархіву.

Нагадаємо, тиждень тому в Києві біля Головпоштамту відкрилася виставка, присячена 100-річному ювілею проголошення УНР.