У Вінниці відкрилась експозиція розсекречених документів про Голодомор
Wikimedia Commons
Пам’ятник жертвам Голодомору в Києві

У Вінниці відкрилась експозиція розсекречених документів про Голодомор

Працівники Державного архіву Вінницької області презентували експозицію «Голодомор 1932-1933 років на Вінниччині. Трагедія українського народу», створену на основі документів, нещодавно розсекречених СБУ. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Як зазначається, про виставку розповів співробітник Держархіву Вінниччини, кандидат історичних наук Володимир Петренко.

«На виставці представлені матеріали, які розкривають відомості про селянські протести через небажання йти в колгоспи і Голодомор як факт спрямованого процесу знищення українського народу. Ці документи гарно збереглися, бо під час Другої світової війни їх евакуювали на територію Російської Федерації», — заявив він.

Петренко додав, що документи, які ввійшли до експозиції, містять багато корисної інформації та дають змогу проаналізувати передумови трагедії, методи і технології здійснення геноциду, а також його демографічні наслідки

Він зазначив, що експозицію поділено на чотири розділи. Представлені документи висвітлюють економічне та політичне становище на Вінниччині в 1928-1932 роках і яскраво свідчать, що надмірні державні норми хлібозаготівлі, встановлені у той час, були однією з передумов трагедії. Також увазі публіки пропонуються документи про смертність населення від голоду, спогади свідків подій та друковані видання, які писали про Голодомор у Вінницькій області.

Повідомляється, що на виставці охочі зможуть ознайомитися зі 101 документом, дослідженим вінницькими архівістами. До кінця наступного тижня експозиція буде доступна для відвідувачів у Державному архіві Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 17.