У ВККС розповіли про переатестацію суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала роз’яснення щодо оцінювання суддів на відповідність обійманій посаді. Про це повідомляє Main.in.ua  із посиланням на «Судово-юридичну газету».

Зазначають, що згідно зі Статтею 84 Закону про судоустрій і статус суддів судді, які хочуть пройти кваліфікаційне оцінювання в Комісії, повинні подати відповідну заяву.

«Для цього ми навіть звернулися з відповідною пропозицією на нашому сайті, і судді, які виявили бажання пройти кваліфоцінювання на відповідні посади, подавали заяви. Ми визначили етапи, і не відступали від класичного порядку, де першим визначене складання іспиту, другим — проведення співбесіди за результатами вивчення досьє кожного судді. Також будуть проведені тести, з метою перевірки морально-психологічних особливостей і загальних здібностей суддів», — йдеться у відео, підготовленому Вищою кваліфакаційною комісією суддів.

З цією метою складено графік з додатками, де зазначено імена суддів, які з 30 жовтня по 9 листопада включно повинні пройти тестування морально-психологічних особливостей і загальних здібностей.

Комісія назвала пріоритетними суддів, у яких закінчилися повноваження, а також суддів, віком 60 років і старше.

Також у ВККС повідомили, що під час складання плану кваліфікаційного оцінювання врахована складна штатна ситуація в судах.

Раніше, 30 вересня 2016 року після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону «Про судоустрій і статус суддів» в Україні стартувала судова реформа. Згідно з цими змінами, вищим судом в Україні став Верховний Суд, а його склад сформують судді, обрані виключно за результатами відкритого конкурсу.

Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). 93 кандидати є суддями і тільки 27 — науковцями та адвокатами.

Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККС.

Для призначення суддями переможці конкурсу мають отримати рекомендацію від Вищої ради правосуддя, яка може не затвердити того чи іншого кандидата, якщо він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або якщо рада встановить, що під час проходження кандидатом конкурсу були допущені процедурні порушення.

29 вересня 2017 року Вища рада правосуддя внесла подання президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду із 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.