У Запоріжжі СБУ блокувала нелегальний збут військового обладнання до РФ
ssu.gov.ua

У Запоріжжі СБУ блокувала нелегальний збут військового обладнання до РФ

Представники російських військово-промислових підприємств намагалися отримати продукцію запорізького заводу. Обладнання хотіли використовувати для потреб оборонного комплексу Росії. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт СБУ.

Встановлено, що після запровадження Україною санкцій до країни-агресора російські спецслужби розробили механізм закупок товарів у нашій держави в обхід закону.

«Оперативники спецслужби задокументували, що у 2016 році через українські комерційні структури, підконтрольні громадянам РФ, організатори планували налагодити постачання до Росії високотехнологічного обладнання вітчизняного виробництва в обхід визначених державою обмежень», — зазначили у відомстві.

Зловмисники планували законно купити обладнання заводу, яке, за оцінками експертів, може бути використане у військовій промисловості. Придбане обладнання мало надійти до фірм резидентів, а потім його повинні були перенаправити до РФ.

На підприємстві Запоріжжя та у фігурантів справи провели обшуки, у ході яких вилучили зразки обладнання подвійного призначення, які відправили на вивчення експертам.

Відкрито кримінальне провадження за статтями 111 (Державна зрада) та 333 (Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Наразі проводяться першочергові слідчо-оперативні дії.