Україна дасть EASA офіційну відповідь щодо обмеження польотів
flickr.com/tomasdelcoro

Україна дасть EASA офіційну відповідь щодо обмеження польотів

На цьому тижні Україна представить Європейському агенству авіаційної безпеки (EASA) свою точку зору й аргументацію щодо проекту бюлетеня, яким пропонується ввести обмеження польотів над сходом України. Як повідомляє УНН, про це сьогодні заявив на брифінгу Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Він зауважив, що українська сторона вважає позицію EASA, викладену в бюлетені, безпідставною і надасть усю аргументацію з цього приводу на поточному тижні. Міністр додав, що наразі очікує на відповідь від окремих відомств України. Він висловив сподівання, що найближчим часом їх отримає та зможе передати європейській стороні.

Омелян наголосив, що загроза є достатньо серйозною: хоча бюлетень фактично буде мати рекомендаційний характер, до нього дослухатимуться багато компаній.

«Нам наразі не зрозуміла підстава для посилення будь-яких безпекових заходів, тому що, за нашою інформацією, погіршення ситуації не відбувається. Але нам європейські партнери пояснили тим, що у них самих підвищилися вимоги до рівня безпеки і це стало причиною появи цього проекту бюлетеня», — відзначив він.

Нагадаємо, нещодавно Європейське агентство авіаційної безпеки запропонувало визнати небезпечними польоти в межах Дніпропетровського району польотної інформації. До цього району входять міжнародні аеропорти «Харків», «Дніпропетровськ» та «Запоріжжя», і в разі, якщо пропозицію EASA буде підтримано, вони будуть змушені обмежити діяльність на деякий час.

Володимир Омелян та Державіаслужба спільно з іншими органами влади розглядають ситуацію щодо можливого обмеження польотів в декількох аеропортах сходу України за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.