Україна готова направити мовну статтю закону про освіту на експертизу до Ради Європи
facebook.com/liliya.grynevych

Україна готова направити мовну статтю закону про освіту на експертизу до Ради Європи

Україна готова направити мовну статтю нещодавно прийнятого закону «Про освіту» на експертиху до Ради Європи, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов’язань. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це сьогодні, 15 вересня, заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич після зустрічі з послами іноземних держав в МЗС України.

Як повідомив заступник глави Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, на зустрічі були присутні посли та представники посольств 11 країн, а також представники Євросоюзу, Ради Європи та ОБСЄ.

Міністр освіти наголосила, що МОН готове надати Раді Європи зазначену статтю закону для експертизи, щоб підтвердити, що норми оновленого закону не порушують міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Україна. Вона також висловила сподівання, що, поки триватиме експертиза, Президент України Петро Порошенко підпише реформований закон «Про освіту».

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада прийняла новий закон про освіту, який, зокрема, передбачає право представників нацменшин отримувати освіту рідною мовою лише у дошкільних та початкових закладах освіти. Трохи згодом цю норму розкритикували деякі представники міжнародної спільноти.