Україна хоче приєднатися до Батумської ініціативи із "зеленої економіки"
flickr.com/Robert Scoble

Україна хоче приєднатися до Батумської ініціативи із «зеленої економіки»

Наша держава хоче залучитися до Батумської ініціативи «BIG-E», яка передбачає  запровадження заходів щодо розвитку «зеленої економіки». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Про зазначений намір розповів заступник міністра екології та природних ресурсів Микола Кузьо під час брифінгу з питань «Зеленого зростання» та приєднання України до Батумської Ініціативи “BIG-E”.

Відповідно до ініціативи, держава повинна перейти на «зелену економіку» задля досягнення економічного зростання, яке буде «дружнім» для довкілля.

«У розвиток тих напрямів співпраці, які в нас зараз є з нашими міжнародними партнерами, Україна заявила про свій намір приєднатися до так званої Батумської ініціативи», — зазначив Кузьо.

Батумська ініціатива, що розрахована на 2016-2030 роки, передбачає прийняття зацікавленими країнами добровільних зобов’язань щодо політики запровадження «зеленої економіки». Ініціативу вже підтримали 25 країн та 13 міжнародних організацій.

Кузьо підкреслив, що в рамках виконання зобов’язань Батумської ініціативи Україна планує працювати у декількох напрямках. Зокрема йдеться про розробку та ухвалення Стратегії низьковуглецевого розвитку і Стратегії поводження з відходами, а також впровадження «зелених закупівель».

За словами урядовця, розвиток «зеленої економіки» дозволить зекономити до 24% ресурсів для виробництва товарів та послуг.

«Якщо у контексті поводження з відходами просто вивезення сміття на сміттєзвалища створює 6 робочих місць, то утилізація і переробка — це вже 36 робочих місць, а повторне використання — це 296 робочих місць», — пояснив Кузьо.

Крім того, реалізація «зеленої економіки» є зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.