Україна і Китай планують реалізувати низку спільних проектів на 7 млрд доларів
facebook.com/volodymyrgroysman/

Україна і Китай планують реалізувати низку спільних проектів на 7 млрд доларів

Україна і Китай виходять на новий стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів на загальну суму близько 7 млрд. доларів. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Кабміну України.

«Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-прем’єром Державної ради Китаю Ма Каєм «у рамках проведення Третього засідання Комісії зі співпраці між урядами України та КНР», — йдеться у повідомленні.

Сторони зазначили, що Китай підтримує Україну і входить до трійки найбільших наших торгових партнерів. За 9 місяців поточного року товарообіг між країнами зріс на 14,5% — до $5,6млрд.

Київ реалізує курс внутрішніх реформ, спрямований на залучення китайських інвестицій в агросектор, промисловість, банківську сферу, а також на спільну реалізацію масштабних логістичних та інфраструктурних проектів різних рівнів.

«Ми будемо відкривати нові можливості для інвестування, зокрема шляхом прийняття нового законодавства про приватизацію, концесію. Це може стати інструментом залучення капіталу в Україні. Ми також володіємо значним кадровим потенціалом і можливостями технологічного розвитку, тому можемо говорити про об’єднання зусиль для посилення спільних позицій на світовому ринку. Україна є і буде надійним партнером із транскордонних проектів, зокрема логістичного спрямування. Ми відкриті до співпраці і обробки ініціатив, які увійшли б у загальну стратегію розвитку таких проектів», — зазничив Гройсман.

Віце-прем’єр Держради Китаю відзначив ініціативу України стосовно долучення до реалізації міжнародних проектів, а також формування максимально сприятливий діловий клімат для розвитку підприємництва.

«Зі свого боку ми готові стимулювати інвестування і, таким чином, сприяти відновленню економіки України. Тому пропонуємо активізувати нашу співпрацю з міжнародного проекту «Один пояс — один шлях», і в цьому контексті ми розглядаємо Україну як один з логістичних та промислових центрів на шляху в Євросоюз, а також сподіваємося на відновлення роботи з наших спільних інфраструктурних проектів. Спектр нашої взаємодії не обмежується агросфери або будівництвом інфраструктурних об’єктів. Ми та ж зацікавлені в технологічній співпраці, створенні індустріальних парків та співпраці в галузі авіабудування, освоєння космосу і в енергетиці «, — резюмував Ма Кай.

Як повідомили у прес-службі Кабміну, що за результатами Третього засідання українсько-китайської Комісії зі співпраці було підписано ряд документів.

Серед них — План дій Україна-КНР з реалізації ініціативи побудови «Економічної пояса Великого шовкового шляху» і «Морського шовкового шляху XXI століття»; Меморандум про взаєморозуміння в сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Національної енергетичної адміністрацією КНР; Програма культурної співпраці між Міністерством культури України та Міністерством культури КНР в 2018-2022 роках.

Також було підписано угоду між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти КНР про співробітництво в галузі освіти; Меморандум про співпрацю в галузі охорони здоров’я та медичної науки між Міністерством охорони здоров’я України та Національною комісією КНР з охорони здоров’я і планування сім’ї; Програму українсько-китайської інвестиційної співпраці в агропромисловому комплексі між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством сільського господарства КНР і Міністерством комерції КНР.

Цьогоріч Україна та Китай відзначають 25 років становлення дипломатичних відносин.

Гройсман зазначив, що 2019 рік буде оголошено роком Китаю в Україні.