Україна набуде статусу міжнародного агентства з відновлювальної енергетики
Фото: Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Україна набуде статусу міжнародного агентства з відновлювальної енергетики

У вівторок, 5 грудня, народні депутати схвалили законопроект «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA)». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

За проект закону, який український парламент отримав від Президента України Петра Порошенка 5 жовтня, проголосувало 254 депутати.

Завдяки участі в агентстві IRENA Україна зможе:

  • подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку щодо отримання пільгових кредитів;
  • налагодити співпрацю з розвинутими державами у сфері відновлюваної енергетики;
  • отримати доступ до всієї інформації IRENA про новітні дослідження та прогресивні методи в фінансування розвитку відновлюваної енергетики.

«Це перемога, на яку довго чекали всі гравці ринку відновлюваних джерел енергії», — зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, прийняття законопроекту дозволить Україні вийти на міжнародну арену з питань відновлюваної енергетики, залучати іноземний досвід для реалізації проектів у цій сфері.

«Ми зможемо залучати досвід, інновації та інвестиції передових країн світу в українські «зелені» проекти і сприяти зменшенню енергозалежності України», — впевнений Савчук.

У Держенергоефективності вважають, що участь України в IRENA повинна стати позитивним сигналом для іноземних інвесторів.