Україна отримає 120 млн євро кредиту на підвищення енергоефективності вишів

Сьогодні, 8-го листопада, депутати проголосували за проект закону, відповідно до якого Європейський інвестиційний банк надасть 120 млн євро кредиту. Залучені кошти спрямують на підвищення енергоефективності будівель ВНЗ та на інші інвестиції. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради.

Проект закону №0160 «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Вища освіта України») між Україною та Європейським інвестиційним банком» підтримав 231 депутат. Зазначена угода була підписана між сторонами 19-го грудня 2016 року в Брюсселі.

rada.gov.ua

Кредит буде надано на 20 років з врахуванням 5-річного пільгового періоду. Його будуть погашати рівними частинами основної суми боргу або фіксованими платежами (сума боргу та проценти).

Окрім кредиту у 120 млн євро, також буде залучено 10 млн євро гранту від фонду E5П — Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

З боку української сторони передбачається співфінансування проекту, зокрема податкових та митних платежів, коштом державних вишів-учасників проекту або за рахунок інших законних джерел.