Україна подала до суду ООН у зв'язку з порушенням Росією Конвенції по морському праву
Украинський институт анализа и менеджмента политики

Україна подала до суду ООН у зв’язку з порушенням Росією Конвенції по морському праву

Україна просить арбітражний трибунал припинити порушення Росією Конвенції ООН з морського права. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на УНІАН. 

УНІАН повіомляє, що Україна подала до Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй з морського права меморандум про порушення Росією Конвенції ООН з морського права. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

«19 лютого Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації по Конвенції ООН з морського права. Меморандум доводить, що Російська Федерація порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці», — йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що з початку 2014 року Російська Федерація незаконно позбавила Україну можливості здійснювати права морської держави, для власних потреб експлуатує суверенні ресурси України, узурпувала права України на регулювання власні морські території.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що у вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації, яке розглядається в Гаазі арбітражним трибуналом, що складається з 5 чоловік. Також сказано, що Україна захищає свої права, грубо порушені Російською Федерацією, на всіх відповідних міжнародно-правових майданчиках, включаючи Міжнародний Суд ООН.