Україна повернула собі порт у В'єтнамі
facebook.com/volodymyr.omelyan

Україна повернула собі порт у В’єтнамі

Україна повністю відновила державний контроль над портом «Лотос» у В’єтнамі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

За словами міністра, повернення «Лотосу» виглядало безнадійним ще у 2015 році. Тоді спроби повернути державний актив зустрічали погрози і ігнорування українських ділків, які його захопили і сподівалися, що забудуть або вдасться домовитися.

«Не забули і на злочинні перемовини не пішли. Юрій Лавренюк спільно з СБУ, потім підключилося і НАБУ, повернув прапор України над цим портом», – написав Омелян.

Міністр інфраструктури також повідомив, що Україні буде виплачено 250 000 доларів дивідендів. Після проведеного аудиту ця сума ще виросте.

Порт «Лотос» розташований у Вєтнамському Хошиміні. 37% порту належить Україні, зокрема Чорноморському морському пароплавству. На початку року Володимир Омелян заявив, що Україна проведе аудит спільного українсько-в’єтнамського підприємства. Міністр зауважив, що у зв’язку з протиправною діяльністю представника ЧМП у В’єтнамі, «Лотос» не виплачував дивіденди українській стороні з 2011 року.