Україна представить проект резолюції щодо становища з правами людини на території окупованого Криму

Завтра, 31 жовтня 2017 року, Україна представить проект резолюції Ради безпеки ООН щодо становища з правами людини на території окупованого Криму. Про це сьогодні під час брифінгу заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на РБК-Україна.

Йдеться не тільки про сам факт окупації Криму, а й про численні порушення прав людини, зокрема кримських татар, етнічних росіян і українців на території півострова.

«Завтра ми вийдемо з новим дуже сильним і жорстким проектом резолюції щодо становища з правами людини на території окупованого Криму. Ця резолюція повинна засудити дії Росії щодо недопуску міжнародних організацій і гуманітарних організацій в окупований Крим», — заявив Клімкін.

Глава МЗС зазначив, що резолюція закликатиме Росію виконувати рішення Міжнародного суду ООН.

Нещодавно в МЗС відбулося засідання громадської платформи з питань звільнення політв’язнів. Воно пройшло у форматі відео-конференції з кримськими активістами та родичами незаконно утримуваних окупаційною владою осіб.

У засіданні також взяли участь Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, високопосадовці з профільних міністерств та відомств, спеціальні представники Міністра закордонних справ з питань звільнення політв’язнів Юрій Яценко і Геннадій Афанасьєв, представники громадських організацій КримSOS, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Кримської правозахисної групи, Центру громадянських свобод, Української Гельсінської спілки з прав людини та Кримськотатарського ресурсного центру.

Учасники зустрічі домовилися про конкретні дії для звільнення незаконно утримуваних Росією  громадян України та допомогу їхнім родинам. Також обговорили шляхи доступу українських громадян в окупованому Криму до освіти та усього комплексу державних послуг, включаючи спрощення оформлення необхідних документів.

Окремо, представники органів державної влади, правозахисники та кримські активісти підняли питання законодавчих ініціатив у сфері захисту прав політв’язнів.