Україна приєднається до будівництва міжнародної магістралі Via Carpatia
flickr.com//135946299@N03

Україна приєднається до будівництва міжнародної магістралі Via Carpatia

Керівники мінінфраструктури України та Польщі підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо подальшої співпраці в рамках проекту будівництва міжнародного транспортного коридору Via Carpatia. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

Міністри інфраструктури України та Польщі Володимир Омелян і Анджей Адамчик підписали документ під час церемонії, що пройшла сьогодні, 22 жовтня, в польському місті Перемишль.

Посадовці також провели двосторонню зустріч, де обговорили процес підготовки до спорудження двох нових транспортних коридорів: Via Carpatia та GO Highway, а також покращення залізничного сполучення між Україною і Польщею.

Омелян під час заходу підкреслив, що проект Via Carpatia є важливою транспортною ініціативою, що може стати новим мостом між Північною та Південною Європою, а також допоможе краще інтегрувати транспортні системи держав Східної Європи та ЄС.

«Коридор через Карпати також є мостом між Європою та Азією, він дозволяє використовувати транзитний потенціал Польщі, України та інших країн-партнерів. Саме тому розвиток транспортної інфраструктури має надзвичайно важливе значення для забезпечення сталого транспортного сполучення у напрямку від Європи до Азії через територію України та Польщі», — зазначив український міністр інфраструктури.

Повідомляється також, що під час візиту до Польщі Володимир Омелян разом зі спікером парламенту Андрієм Парубієм та очільником Сейму Польщі Марком Кухцінським проведуть інспекцію роботи пунктів пропуску на польсько-українському кордоні.