Україна та Молдова ввели спільний митний контроль на прикордонному пункті "Паланка"
dpsu.gov.ua

Україна та Молдова ввели спільний митний контроль на прикордонному пункті «Паланка»

У вівторок, 19-го грудня, у пункті пропуску «Паланка» прикордонна та митна служби України і Молдови почали здійснювати спільний контроль осіб, товарів, вантажів та авто. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Держприкордонслужби України.

Пункт «Паланка» знаходиться на придністровському напрямку ділянки кордону. Це вже шостий пункт пропуску, де колеги обох держав спільно здійснюватимуть процедури контроль. Роботи з будівництва нового пункту пропуску «Паланка» почали цьогоріч за програмою «Східне партнерство» в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ЄС.

«Спільний контроль в пункті пропуску «Маяки-Удобне-Паланка» на території Республіки Молдова запроваджено на виконання домовленостей прем’єр-міністрів України та Молдови та відповідної Дорожньої карти українсько-молдовського співробітництва на 2018 рік від 6 жовтня цього року»,- йдеться у повідомленні.

На урочистій церемонії відкриття були присутні голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал, начальник генерального директорату Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова Фредолін Лєкарь, глава Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Славомір Піхор. Також у ній взяли участь
представники європейських інституції в Україні та Молдові та працівники митних органів обох держав.

«Сьогодні Україна та Молдова зробили черговий практичний крок, спрямований на зміцнення довіри між нашими країнами та створення комфортних умов для громадян, які перетинають спільний кордон», — сказав Петро Цигикал під час відкриття.

Очікується, що новий спільний контроль пришвидшить прикордонний трафік, зробить його комфортнішим, а також забезпечить прозорість проведення процедур та перевірок на кордоні.

dpsu.gov.ua

Окрім спільного контролю, прикордонники Молдови та України розпочинають спільні патрулювання центральної ділянки українсько-молдовського кордону.

«Ми починаємо спільне патрулювання центральної (придністровської) ділянки державному кодону з метою підвищення рівня захищеності кордону. Впевнений, що прикордонні наряди у складі українських та молдовських прикордонників забезпечать високий рівень протидії транскордонній протиправній діяльності», — сказав голова Держприкордонслужби.

У 2018 році передбачається запровадження спільного контролю ще у двох пунктах пропуску на території України, — «Платонове-Гоянул Ноу» та «Кучурган-Новосавицке».