Україна відновить будівництво військових кораблів класу "корвет"
ВМС ЗС України / Facebook

Україна відновить будівництво військових кораблів класу «корвет»

Кабінет міністрів України продовжив програму будівництва військових кораблів класу «корвет» до 2028 року та збільшив її фінансування до 31,9 млрд гривень. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на LB.ua

Постановою, прийнятою цієї середи, 22 листопада, на засіданні Кабміну, затверджується продовження програми будівництва кораблів класу «корвет» до 2028 року (замість 2021 року, як було раніше) та збільшення її фінансування з 16,21 до 31,93 млрд гривень.

У пояснювальній записці до проекту постанови, розробленої Міністерством оборони, зазначається, що на даний час  технічний стан корабельного складу ВМС Збройних сил України (3 кораблі і 9 катерів) експерти міністерства оцінюють як критичний. Повідомляється також, що така ситуація склалася внаслідок агресії РФ у 2014 році, коли Військово-Морські Сили втратили 60% кораблів і катерів.

Як зазначають у Міноборони, наразі до виконання завдань готові лише два бойові кораблі і три катери, при цьому жодне судно не має ударного ракетного озброєння. Таким чином, корабельна складова ВМС неспроможна запобігти ймовірній агресії РФ у вигляді блокування морських портів. Саме це є причиною збільшення фінансування державної програми з будівництва ударних кораблів класу «корвет».

Згідно з новою редакцією додатків до програми будівництва кораблів, перший з них має бути готовий у 2022 році. Ще три Віськово-Морські Сили отримають у 2024, 2026 та 2028 роках.

Нові «корвети» за проектом 52850 матимуть водотоннажність 2650 тонн і зможуть виконувати не дві, а одразу три бойові задачі — боротьба з надводними, підводними та повітряними цілями. Кораблі матимуть довжину 112 метрів і ширину 13,5 метрів. Згідно з проектом, нові «корвети» зможуть здійснювати автономне плавання протягом 30 діб, а екіпаж кожного судна складатимуть 110 осіб.