Україна відстежуватиме контейнерні перевезення за допомогою Програми глобального контролю
facebook.com/Myroslav.Prodan

Україна відстежуватиме контейнерні перевезення за допомогою Програми глобального контролю

Сьогодні, 16-го січня, наша держава долучилася до Програми глобального контролю за міжнародними контейнерними перевезеннями ООН та Всесвітньої митної організації (ВМО). Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку в.о. голови ДФС України Мирослава Продана.

Відповідний меморандум був підписаний директором Департаменту політичного аналізу та громадських зв’язків Управління з наркотиків та злочинності ООН Жаном-Люком Лемайо та головою Держприкордонслужби Петром Цигикалом.

За словами Продана, Програма відкриє Україні доступ до міжнародних баз даних. Це в свою чергу дозволить відстежувати нелегальні потоки наркотиків, зброї, фальсифікату.

«Ще до того, як контейнер дістанеться України, ми вже знатимемо про можливість його використання для нелегальних перевезень», — зауважив в.о. голови ДФС України.

Він додав, що потік вантажів до України зростає. Транзит також збільшився.

«Торік до країни надійшло на 700 тисяч контейнерів більше, ніж 2016-го. Ми оформили майже 5 мільйонів контейнерів», — повідомив Продан.

На його думку, ефективний контроль за потоком контейнерів, що росте, слід здійснювати у співпраці з закордонними партнерами. Зокрема, йдеться про отримання від них даних щодо вантажів із високим ступенем ризику.

Продан додав, що в Одеському морському торговельному порту та в аеропорту «Бориспіль» вже створено дві групи, які будуть здійснювати аналіз даних з міжнародної системи контролю за переміщенням контейнерів.

«У перспективі плануємо створити такі оперативні групи і в пунктах пропуску на західному кордоні», — зазначив він.