Україна за 11 днів вичерпала річні квоти на експорт меду до Євросоюзу
Marcia O'Connor / flickr.com

Україна за 11 днів вичерпала річні квоти на експорт меду до Євросоюзу

За перші 11 днів 2018 року Україна виконала норму з продажу меду за квотою до Євросоюзу. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку першого заступника міністра агропромислової політики та продовольства Максима Мартинюка.

З початку нового року українські виробники на 100% вичерпали річні квоти на постачання меду до Європейського Союзу. Відтак подальше експорт здійснюватиметься на загальних підставах.

Чиновник нагадав, що минулого року квоту збільшили на 3 тисячі тонн.

«Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій). Але водночас дата 11.01 та нульовий баланс свідчать про надвисокий потенціал цієї галузі», — написав Мартинюк.

За його інформацією, в Україні працюють близько 400 тисяч пасічників, які сумарно виготовляють 70 тисяч тонн меду на рік. Це найвищий показник у Європі.

Україна експортує майже 80% від усього меду. Здебільшого продаж здійснюється до країн ЄС.

Також за першу декаду року повністю використано квоту на експорт виноградного та яблучного соку (14 000 тонн) та суттєвий відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.