Українець звернувся до правоохоронців із зізнанням у роботі на КДБ Білорусі

Українець прийшов в СБУ із зізнанням у тому, що був завербований КДБ Білорусі. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Еврорадио».

У жовтні 2017 року стосовно чоловіка порушили кримінальну справу за статтею «державна зрада». Зловмиснику загрожувало від 12 до 15 років позбавлення волі.

Суд Ріпкинського району врахував, що українець добровільно заявив про свої зв’язки з іноземною спецслужбою та не завдав своїми діями збитку державним інтересам України. Відтак суд та звільнив чоловіка від кримінальної відповідальності.

Повідомляється, що упродовж 2006-2017 років він разом з дружиною жив у Білорусі, в Хойнікському районі Гомельської області.

На початку літа минулого року українця позбавили дозволу на проживання, після чого чоловік повернувся до Чернігівської області, де жив з батьками. Проте регулярно їздив у сусідню державу до дружини і щоб заправити паливом автомобіль.

За словами українця, в липні 2017 го під час чергової поїздки в пункті пропуску «Нова Гута» його завербували білоруси, нібито погрожуючи депортацією і забороною на відвідування країни. Чоловіка зобов’зали збирати інформацію та передавати співробітнику КДБ під час чергового приїзду до Білорусі.

Чоловік зазначив, що білоруська сторона цікавилася інформацією про автотранспорт та особовий склад Державної прикордонної служби України, про правоохоронців в Ріпкинському районі Чернігівської області, а також про місцевих жителів, які брали участь в антитерористичній операції на Донбасі.

Наразі білоруська сторона не прокоментувала цю справу.