Українка здобула друге місце на конкурсі молодих учених ЄС
facebook.com/EUCYS

Українка здобула друге місце на конкурсі молодих учених ЄС

Винахідниця із України Яна Жабура презентувала дельта-робота на престижному європейському конкурсі у Талліні. За винахід українка здобула почесне друге місце. Про це повідомляє UAPOST.

Наприкінці вересня у столиці Естонії  проводили 29-й Конкурс молодих учених Європейського Союзу (EUCYS-2017).  До участі у змаганнях запросили переможців національних конкурсів країн-членів ЄС, асоційованих членів та країн, що мають угоди про співпрацю з Євросоюзом у сферах науки і технології.

Команди із 38 країн світу представили роботи з біології, хімії, комп’ютерних та інженерних наук, охорони довкілля, матеріалознавства, математики, медицини, фізики та соціальних наук. Українська конкурсантка  презентувала маніпулятор з паралельною кінематикою, який можна застосовувати для швидкого і точного переміщення інструментів у процесі механічної обробки деталей. За допомогою дельта-робота також можна виконувати інші дії у площинах, паралельних основі.

Журі присудило Яні Жабурі 2-ге місце за її роботу. Крім того, українку запросили до участі у Стокгольмському міжнародному молодіжному семінарі. Також її подарували запрошення на урочисту церемонію нагородження лауреатів Нобелівської премії 2017 року.